polski
biuro@ochrona-twierdza.pl
Email info
601 144 188
Telefon Twierdza
 
wersja mobilna

XXIV Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier

« Przejdź do listy aktualności

     Po raz pierwszy od 1991 roku Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier odbędzie w zupełnie nowej przestrzeni, a mianowicie w hali widowiskowo-sportowej Atlas Arena, która jest największym tego typu obiektem w Polsce. Również po raz pierwszy na festiwalu zostanie zaprezentowane tak szerokie spektrum związane z grami komputerowymi: konkursy i rozgrywki turniejowe, dopełnią panele dyskusyjne, a także giełda sprzętu i gier komputerowych. Nie zmienia to faktu, że trzonem imprezy pozostaje komiks i jego światowej sławy twórcy.

Na festiwalu nie zabraknie sław ze świata komiksów!


Amerykański rysownik Don Rosa, jeden z najsłynniejszych twórców komiksów z Kaczorem Donaldem. Spotkania z nim są gratką nie tylko dla dzieci, ale także dla miłośników perfekcyjnej grafiki komiksowej.

 


Francuski rysownik i scenarzysta David B., w Polsce znany z komiksów „Uzbrojony ogród” i „Rycerze świętego Wita”. również zapowiedział swoją obecność.

 


Na festiwalu pojawią się też znani na całym świecie twórcy legendarnej serii „Thorgal” – Grzegorz Rosiński, jej pierwszy rysownik oraz Roman Surżenko z Rosji, który od 2011 roku rysuje serię poboczną zatytułowaną „Thorgal: Louve”.

     Dzięki festiwalowi oraz pokaźnemu środowisku komiksowemu Łódź od lat cieszy się mianem „Polskiej Stolicy Komiksu”, którą Agencja Ochrony Twierdza ma przyjemność zabezpieczać.

Kontakt

Koncesjonowana Agencja Ochrony Mienia i Osób "TWIERDZA"

ul. Dostawcza 4
93-231 Łódź

tel.: 601 144 188
e-mail: dhandlowy@ochrona-twierdza.pl


Działamy również na terenie Płocka!

Oferta

Zobacz gdzie jest już TWIERDZA:

Stopka
Odwiedź Nason
Odwiedź Nas